ריהוט משרדי

ריהוט משרדי

תחשבו שנייה עם עצמכם: כמה שעות מתוך היום שלכם אתם מבלים במשרד- שלכם או של אחרים? התשובה הכמעט ברורה מאליה היא- שעות רבות, אפילו כמעט כמו שעות השינה בבית! לכן אין זה מפתיע שתחום הריהוט המשרדי הוא תחום החובק מגוון סוגים, צבעים, חומרים וסגנונות שרק הולכים ומתרבים עם הזמן. ריהוט משרדי כבר מזמן אינו שולחן עץ פשוט וכסא עם כרית לנוחות מרבית. כיום מדובר בדרך כלל בקולקציה שלמה של רהיטים: שולחנות, כסאות נוחות אורתופדיים, ארונות ציוד, מדפים, דלפקים, שטיחים וכן הלאה, שבדרך כלל מותאמים ונבחרים על ידי בעל מקצוע המתמחה בעיצוב משרדים.

איך בוחרים ריהוט משרדי? הדרך הטובה ביותר לבחירה מושכלת היא ראשית מיפוי צרכי המשרד הכלליים: האם מדובר במשרד אליו מגיעים אורחים רבים? האם מדובר בחלל פתוח? בקוביות עבודה או שמא במשרדים מרווחים ונפרדים? כל עיצוב וחלוקה דורשת ריהוט משרדי שונה. לדוגמא, בעוד משרדים גדולים ירוהטו בדרך כלל בשולחנות רחבים ולעיתים כורסא ושולחן קפה קטן, חלל עבודה פתוח ירוהט בשולחנות פינתיים צרים יחסית.

בחירת ריהוט משרדי מדויק אינה החלטה של מה בכך. הקשר בין סביבת עבודה אסתטית, נעימה ונוחה ובין עבודה יעילה אינו קשר מקרי, ולכן כדאי לבחור את הרהיטים בתשומת לב. בנוסף, הרי מדובר בדרך כלל ברהיטים שאמורים להישאר במשרד לפחות מספר שנים, ולכן כדאי להשקיע זמן בבחירתם. ריהוט משרדי צריך להיות קודם כל נוח לעובדים: השולחנות צריכים להיות בגודל המתאים, הכיסאות צריכים להיות מתכווננים, וצריכים להיות מספיק שטחי אחסון- ארונות לציוד, מדפים, וכו’ למרות שבעידן הדיגיטאלי של היום כבר בקושי עובדים עם קלסרים וניירות. באופן כללי אפשר לסכם ולומר כי כדאי לבחור בריהוט משרדי אשר משדר תחכום, אלגנטיות, אסתטיות, ניקיון ומודרניות- אך מנגד, ריהוט משרדי אשר משרה אוירה ביתית, ושכיף להשתמש בו כמו שכיף להסתכל עליו.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s