ריהוט בסגנון פרובנס

ריהוט בסגנון פרובנס

אם אתם רוצים להעניק לביתכם אווירה כפרית, מזמינה, נעימה וקלילה, כדאי לעצב אותו עם ריהוט בסגנון פרובנס. ריהוט בסגנון פרובנס, כשמו כן הוא,מקורו ממחוז פרובנס שבצרפת והמאפיין הבולט בו הוא השילוב בין עיצוב הארמונות הצרפתיים לבין הכפריות העממית הפשוטה. כמו כן, מחוז פרובנס ממוקם בדרום צרפת ונמצא על חופי הים התיכון, מה שבהחלט יכול לתת הסבר מובהק מדוע הישראלים אימצו בחום את אותו ריהוט בסגנון פרובנס.

ריהוט בסגנון פרובנס יופיע לרוב בצבעים בהירים כגון לבן, שמנת, בז’ או צבעי פסטל בהירים שיכולים לבוא בכל גוון המועדף עליכם. הריהוט בנוי מעץ מלא ואיכותי או יכול להגיע גם עם חומרי גלם אלטרנטיביים אחרים שהינם זולים יותר לכיס ועל גביהם ציפוי עץ מלא. עוד מאפיין של אותו ריהוט בסגנון פרובנס ומה שמייחד אותו הוא תשומת הלב לפרטים. כך למשל, ניתן לראות כי הריהוט יהיה מגולף ובעל חריטות בסגנונות ובצורות שונות, יהיו תמיד מקומות נישה ייחודיים להכנסת אביזרי נוי או כלים, ויטרינות וכדומה.

מרבית הישראלים אוהבים לשלב ריהוט בסגנון פרובנס במטבח ביתם ולהכניס אלמנטים מסגנון עיצובי זה בחללים אחרים בבית. העיצוב הכפרי משרה אווירה קסומה במטבח, נקייה ופתוחה. ארונות המטבח יהיו מיוצרים בקפידה ובאומנות רבה, כאשר אתם לרוב יכולים לבחור איזה חריטות אתם מעוניינים לשלב בארונות המטבח, ובכלל איזה נישות תהיינה קיימות. כמו כן, המטבח הכפרי יכלול בדרך כלל גם אי במרכזו, שבו ימוקם הכיור או ימוקמו הכיריים ומעל לאי נהוג לתלות סירים, מחבתות וכלי בישול נוספים היוצרים תחושה בייתית ויצרנית במטבח הבית.

כיום ריהוט בסגנון פרובנס כבר אינו נחשב כנחלתם הבלעדית של אנשים אמידים, אלא כל אדם יכול להכניס לביתו את העיצוב המיוחד והחמים הזה. בין אם לגשת לחנות ייעודית ובין אם לנגר מומחה, תמיד אפשר להגיע אל עמק השווה תוך השוואה בין התקציב העומד לרשותכם לבין התוצר הסופי שברצונכם להשיג. כפי שצויין, אין צורך כיום לבנות את הריהוט רק מעץ מלא, אלא אפשר לבנות את מירב הריהוט מחומרי גלם זולים יותר כמו סיבית או מלמין ועל גביהם להדביק ציפוי עץ מלא שישלים את הריהוט.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s